umlogo kicsi

UMSZKI

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Technikum

Nemzetközi projektek

Nyomtatás E-mail

Erasmus+ 2017-1-HU01-KA102-035269

A 2017-2019-ben megvalósítandó mobilitásokra 79.493 EUR támogatást nyertünk az Erasmus+ program keretén belül. Ebben a projektben 6 külföldi helyszínen folytathatta 4 hetes szakmai gyakorlatát 40 tanulónk. Iskolánkból 16 tanuló Németországban, 8 Finnországban, 12 Spanyolországban, 4 tanuló pedig Portugáliában járt.

A gyakorlatok szakmai és idegen nyelvi fejlődést biztosítottak a résztvevőknek. E mellett életre szóló kulturális élményeket szereztek és barátságokat kötöttek. Új országokat ismertek meg, és személyiségükben is pozitív változásokat eredményeztek a mobilitások.

Nagy örömünkre szolgál, hogy 2019.szeptemberétől, az új, sikeres pályázatunknak köszönhetően, már 144.348 euró áll a rendelkezésünk 78 fő (diák és tanár) mobilitásához. A korábbi partnerintézmények mellett egy holland szakképző iskola is részt vesz a projektünkben.

Néhány tanulói beszámolóval és fotóval szeretnénk bemutatni a projektben megvalósított mobilitásokat, illetve felkelteni az érdeklődést az elkövetkezők iránt. A szakmai gyakorlatokra történő jelentkezés felhívása megtalálható lesz a honlapon.

Beszámolóink:

ERASMUS+ MOBILITÁSI PROJEKT 2016-2018
 (2016-1-HU01-KA102-22544)

A Tempus Közalapítványhoz 2016-ban benyújtott - és támogatást nyert - Mobilitási pályázatunkkal 64.894 EUR támogatást kaptunk külföldi szakmai gyakorlatok megvalósításához. Ebből az összegből 32 tanuló vehetett részt 4 hetes szakmai gyakorlaton. 12 tanuló Németországban, 8 tanuló Finnországban, 12 tanuló pedig Spanyolországban járt.

A – már hagyományosan – sikeres gyakorlatok nem csak szakmai, hanem idegen nyelvi és személyiségbeli fejlődést is eredményeztek a résztvevőknél. Életre szóló élményeket szereztek és barátságokat kötöttek Dortmundban, Kotkában, illetve Mallorca két városában.

A 2017- 2019-ben megvalósítandó mobilitásokra 79.493 EUR támogatást nyertünk. Ebben a projektben már 5 külföldi helyszínen folytathatja a gyakorlatát 40 tanulónk. Egy újabb német és egy portugál partneri kapcsolat biztosit képző, illetve munkahelyeket.

Reméljük, hogy a további gyakorlatok ugyanolyan sikeresek lesznek, mint az eddigiek, amelyeket néhány tanulói beszámolóval és fotóval szeretnénk illusztrálni.

Beszámolóink:

Németország, Dormund [pdf] - klikkelj a dátumra a letöltéshez